Planszówki to nadal nieodkryty ląd inspiracji. Niemal za każdym razem, gdy wchodzimy w posiadanie nowego tytułu, rozważam jak wykorzystać go na zajęciach w szkole. Czasami jest to łatwe, innym razem nie. Jak było ostatnio? Sami zobaczcie.
Roczne Archiwa: R
Grudzień. Magiczny czas. Odpowiednia pora, by podczas webinaru #mentoroweInspiracje opowiedzieć o… pokojach zagadek 😉
Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas, by przypominać młodym ludziom o chlubnej tradycji przesyłania kartek z pozdrowieniami. Niby taka prosta sprawa, a jednak 😉
Taki pomysł chodził mi po głowie od dawna. Wciąż jednak brakowało czasu, by dopracować szczegóły. W końcu jednak udało się 🙂
Praca z tekstami lirycznymi bywa trudna. Szczególnie, jeśli w grę wchodzi starodawny, kunsztowny język, naładowany środkami artystycznego wyrazu. A tak właśnie dzieje się w tekstach barokowych.
Zabawa jest nieodłącznym elementem nauki. Przynajmniej tak to widzę i staram się realizować na własnych zajęciach. I tym razem nie będzie inaczej, przekonajcie się sami!
O tym, że lubię pracować wykorzystując lapbooki już pewnie wiecie. Czas pokazać, że nie tylko młodsze dzieci mogą je tworzyć.
Mamy grudzień. Przyszedł czas na tradycyjne RUN-y. W tym roku zarówno na uczniów, jak i ich rodziców, czeka mała niespodzianka 😉
Uwielbiam nowe możliwości. A jeśli łączą się one ze współpracą w fantastycznym gronie, a ich efekty radują, tym szerzej się uśmiecham. Brzmi tajemniczo? A było całkiem prozaicznie.
Z lekturą można zrobić bardzo wiele ciekawych rzeczy. Filmy, lapbooki, stacje zadaniowe- to wszystko już u nas było. Czas na nowość!
Trzeci poniedziałek, to tradycyjny czas, kiedy możecie mnie spotkać na webinarze w ramach akcji #mentoroweInspiracje. O czym rozmawialiśmy tym razem?
Lekcja otwarta. Zajęcia, na które mogą przyjść wszyscy chętni i zainteresowani nauczyciele (nie tylko ze szkoły, ale również spoza). Czy warto taką przygotować? Myślę, że warto!