‘Artefakty’ … na tropie sztuki

artefakty

Wakacje, wakacjami, ale czas zadbać o to, by nie nudzić się w przyszłym roku szkolnym 🙂 Niniejszym przedstawiam Wam projekt <Artefakty…na tropie sztuki>. Zainteresowani?

Wiele mówi się na temat tego, że młodzi ludzie słabo znają się na sztuce, że ich zainteresowanie dziełami artystycznymi jest niewielkie. Cóż, może i tak jest, ale mam nadzieję, że przyszłoroczny projekt obali ten mit (albo chociaż osłabi).
Być może chodzi o to, że teksty kultury są pokazywane nastolatkom z niewłaściwej perspektywy. Zmieńmy ją zatem i zobaczmy co się stanie 🙂 Takie są najogólniejsze założenia nowego projektu. Proponuję, by gimnazjaliści wykonali własnego ludka/ stworka i jego oczyma ukazali ekspozycje muzealne. Byłoby wspaniale, gdyby udział zgłosiły nie tylko polskie szkoły, ale również takie działające poza granicami kraju.
artefakty
No wiecie, dzieciaki udają się na wystawę. Zabierają własnoręcznie wykonanego “zwiedzającego”. Przygotowują fotorelację ze zwiedzania, a później umieszczają zdjęcia wraz z opisem na projektowej stronie (miejsce oznaczają w specjalnie przygotowanej google mapie). Jakie to proste!
Liczę na to, że za rok o tej porze będziemy przeglądać bogate zasoby, które pomogą nam w wyborze miejsc wartych odwiedzenia w trakcie dwóch miesięcy wolnego 🙂 Wchodzicie w to? Myślę, że warto (szczegóły projektu znajdziecie klikając w link zawarty w pierwszym akapicie).
wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “‘Artefakty’ … na tropie sztuki”