słowa dobrze narysowane

narysuj słowa

Chodzi mi po głowie pomysł. Nie wiem, czy realny, ale zaryzykuję i spróbuję wcielić go w życie 😉

Przez całe niemal wakacje zajmuję się rysowaniem. Jeden rysunek dziennie- codziennie, stało się mottem, w myśl którego powstała m.in. relacja z odlotowego pobytu w Karmanowicach (możecie ją obejrzeć <tu>). W ciągu roku szkolnego chciałabym ten chlubny proceder kontynuować, zobaczymy na ile okaże się to możliwe.

Narysuj słowa!

Siedząc nad zeszytem z obrazkami, pomyślałam, że warto byłoby przekonać nieprzekonanych do tego, ile warte jest myślenie wizualne. Co prawda moje szkolne dzieci już doskonale wiedzą, że rysowanie jest nie tylko przyjemne, ale i skuteczne. Dobrze jednak byłoby szerzyć idę dalej i pójść o krok do przodu. W jaki sposób?

Uznałam, że zorganizowanie projektu, w ramach którego młodzi ludzie będą dokonywać przekładu słów na ilustracje może być strzałem w dziesiątkę 🙂 Na warsztat pójdą przysłowia i powiedzenia. Ciekawa jestem, jak dzieciaki poradzą sobie z tą nieco abstrakcyjną materią (liczę, że to własnie dzięki nieszablonowej formie zadania, zapamiętają więcej, niż gdybyśmy po prostu omówili frazeologizmy).

To jednak nie koniec. Zamarzyłam, by w przedsięwzięciu wzięły udział szkoły z terenu całego kraju. Oprócz rysowania moglibyśmy przygotować dla siebie wzajemnie quizy, spróbować połączyć się za pomocą skype’a i “poczęstować” garścią regionalizmów (a może nawet spróbować odgadnąć, z której części kraju pochodzi zespół na podstawie użytego słownictwa). A gdyby jeszcze udałoby się to wszystko przeprowadzić w ramach etwininng, skakałabym z radości 😀

Dajcie znać, czy bylibyście chętni, by wziąć udział w takim szaleństwie 🙂 Wspólnie obmyślimy szczegóły 😀

asia krzemińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

17 komentarzy “słowa dobrze narysowane”