Po co nam woda?

po co nam woda

Szkolne zadania Panicz inspirują nas do działania. Tym razem omawiał na zajęciach: ile to litr wody? Od czterech szklanek do tęczy droga okazała się bardzo krótka. Efekt: stworzyliśmy lapbook.

Naturalne zainteresowanie światem, to ta cecha, której najbardziej zazdroszczę dzieciakom. Najczęściej spotykam się z nią, kiedy Panicz wraca ze szkoły, a buzia mu się nie zamyka. Opowiada, opowiada, opowiada…. Pyta, dzieli się tym, czego dowiedział się na zajęciach, inspiruje.

 Woda zamknięta w książce

po co nam woda

po co nam woda

I taką właśnie drogę pokonaliśmy tworząc nasz kolejny lapbook. Padło hasło: woda. Od słowa do słowa okazało się, że to bardzo ciekawe zagadnienie. Bo woda jest wszędzie 🙂 Pokrywa Ziemię, wypełnia człowieka.

po co nam woda

po co nam woda

Idąc za ciosem poszukaliśmy informacji o tym, jak odbywa się obieg wody w przyrodzie, co może padać z chmury i jak zbudowana jest cząsteczka wody. Część schematów wydrukowaliśmy, część narysowaliśmy. Najważniejsze, że dobrze się przy tym bawiliśmy.

po co nam woda

po co nam woda

po co nam woda

Jeszcze tylko rebus, puzzle z Ziemią i kreatywne druciki do układania kolorów tęczy w odpowiedniej kolejności. I lapbook gotowy. Syn zabrał go, żeby pokazać dzieciom w szkole 🙂 Myślicie, że się spodobał?

asia krzemińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarze “Po co nam woda?”