Ciekawe powtórzenie wiadomości dotyczących epok literackich. Czy to w ogóle możliwe? Owszem. Z grą planszową “Przez epoki” wszystko jest możliwe.
O takiej grze planszowej myślałam od dość dawna. Już przed ostatnimi wakacjami uznałam, że taka forma powtórzenia byłaby wprost idealna. Brakowało mi jednak … czasu, cierpliwości i wszystkiego tego, co powoduje, że realizujemy nasze pomysły.
Pewnie tkwiłabym w stanie takiego zawieszenie nadal, gdyby nie spotkanie z kreatywnymi i nieco szalonymi (wyłącznie pozytywnie) uczestnikami katowickiego haKATOnu, poświęconego tworzeniu <Otwartych Zasobów Edukacyjnych>. W trakcie pracy nad materiałami przeznaczonymi do swobodnego użytku w sieci poznałam graficzkę- Kasię Pikułę (pozdrawiam), która wysłuchała mojego pomysłu, siadła i zaprojektowała.
Niniejszym przedstawiam Wam grę: “Przez epoki”, której nadrzędnym celem jest powtórzenie wiadomości historyczno- literackich w formie zabawy. Dzięki polom specjalnym (np. “tekstowi kultury”, czy “funkcji języka”) można sobie pomóc w rozgrywce. “Wir czasu” przenosi nas na dowolnie wybrane pole, a “Wybierz i zabierz” umożliwia pokrzyżowanie planów innym graczom.
I tu własnie dochodzimy do tego momentu, w którym oficjalnie przekazuję na Wasze ręce niemal gotową pomoc dydaktyczną. W poniższym linku znajdziecie planszę oraz dokładną instrukcję, jak grać. Poziom trudności zależy wyłącznie od Was (zatem możecie próbować grać zarówno z licealistami, jak i gimnazjalistami).
Bawcie się dobrze i dajcie znać, czy wszystko się udało 🙂
8 komentarzy “‘Przez epoki’ z grą planszową”
http://uczycielnica.blogspot.com/2016/02/zrob-planszowke.html
Znam Twój pomysł 🙂 Jest genialny 😀
Gry planszowe zawsze są interesującym urozmaiceniem na zajęciach, ale ich przygotowanie jest faktycznie czaso- i pracochłonne. Także dziękujemy za przygotowanie gruntu pod świetną zabawę na lekcji powtórzeniowej!
Mam nadzieję, że wiele osób skorzysta z takiej pomocy 🙂
Narazie to nie nasz zakres wiedzy ale kiedyś możliwe że skorzystamy 😉
🙂
Dziękuję za kolejną inspirację!
Polecam się 🙂