renesansowa pizza

renesansowa pizza

W dniu Światowego Dnia Pizzy zaatakował mnie w szkole  od samych drzwi zapach tego włoskiego przysmaku. To doświadczenie zmysłowe otworzyło w mojej głowie szufladkę z napisem: “niespodziewany pomysł”. Czas realizacji-niezwłocznie 🙂 

Powtarzać wiadomości można na różne sposoby. Tym razem gimnazjaliści zabrali się za przygotowanie renesansowej pizzy. Na czym polegała idea? To proste! 
Każdy z uczniów otrzymał kartkę z narysowanym okręgiem, przedzielonym na osiem równych kawałków (całkiem jak w pizzy). Dodatkowo dzieciaki miały dostęp do kolorowych magazynów, z których wycinały interesujące je obrazki (stały się one naszymi składnikami). Polecenie brzmiało następująco:

Uzupełnij schemat obrazkami i informacjami związanymi z epoką odrodzenia.

Kolaże, nawiązujące kształtem i organizacją do pizzy, prezentowały się imponująco. Młodzi ludzie wykazali się sporą kreatywnością, wiążąc ilustracje z wybranymi faktami. Z drugiej jednak strony, czasami należało wykonać niezłą ekwilibrystykę umysłową, by wykazać pożądane połączenie myślowe.
renesansowa pizza
Najważniejsze było, jak zwykle, że popracowaliśmy, pouczyliśmy się, a nawet tego nie poczuliśmy (o czym świadczą dobitnie słowa ucznia: “ale to była fajna lekcja”). Jakie widzicie inne zastosowania tej metody pracy? Przy jakich tematach chcielibyście ją wykorzystać? Piszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy “renesansowa pizza”