Zgadnij kto to?

zgadnij kto to

Znacie popularną dziecięcą grę <Zgadnij kto to> ? Tę, w której opisujecie na zmianę z partnerem postać i musicie zgadnąć, o kim mowa? Wyobraźcie sobie teraz, że to wspaniałe narzędzie edukacyjne 🙂 


O tym, że chętnie wykorzystuję na zajęciach gry, wiecie. Wiele razy opisywałam proponowane przeze mnie pomysły. Podobnie będzie tym razem. Przynoszę Wam kolejna propozycję , szczególnie przydatną podczas wszelkiego typu powtórzeń.
Od dłuższego czasu przymierzałam się do zaadaptowania jednej z naszych ulubionych rodzinnych gier do warunków szkolnych. Pomysł był, ale wiecie, czasu nieustająco brak 🙂 Zebrałam się jednak i powstało “Zgadnij kto to” z bohaterami literackimi w roli głównej. 

zgadnij kto to

Rozgrywka polega rzecz jasna na tym, aby odgadnąć, którą postać wybrał nasz współgracz. Aby tego dokonać, może zadawać pytania (naprzemiennie), np. czy ta osoba pochodzi z powieści? Odpowiedzią na tak postawione zapytanie może być wyłącznie “tak” lub “nie”. Kto pierwszy wpadnie na trop, ten zostaje zwycięzcą. 
Aby przystąpić do odgadywania, należy przygotować dwa identyczne zestawy imion (dla ułatwienia wydrukowałam je na różnych kolorach papieru i zalaminowałam). Podstawką kart stały się plastikowe zakrętki. I gotowe 🙂 
zgadnij kto to

Martwicie się, że w większym zespole klasowym nie da się wykorzystać tej pomocy? Nic bardziej mylnego. Podzielcie młodzież na zespoły. Dla chcącego, nic trudnego. A ja już widzę, że zabawa świetnie sprawdzi się również w innych działaniach lekcyjnych (np. podczas powtórzenia wiadomości o częściach mowy). Czekajcie na kolejne edycje. “Zgadnij kto to” nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

“Zgadnij, kto” sprawdzi się świetnie również jako niezobowiązująca gra towarzyska lub rodzinna.

grajmy
<grajmy>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy “Zgadnij kto to?”