kolekcjonerzy wspomnień

Zadałam w tym roku pracę domową na wakacje. Gorzej być nie może? Sami zobaczcie 😀

Kiedy rozstawałam się z moją Potwornie Fajną Klasą na wakacje, poprosiłam, by wykonali w wolnym czasie zadanie. Nie było ono specjalnie skomplikowane, nie wymagało wiele czasu i poświęceń. Zależało mi na tym (i nadal zależy), aby każdy uczeń przywiózł z wakacji chociaż jedną pocztówkę 😉

Pocztówka pełna wspomnień

Pomyślicie może: fanaberia nauczycielska. Nic z tych rzeczy. Zaplanowałam bowiem, że zebrane w ramach wakacyjnej pracy domowej widokówki posłużą nam podczas pierwszej w roku szkolnym godziny wychowawczej. Dzieci i tak będą opowiadały o tym, gdzie spędziły wolny czas, warto więc wykorzystać ten fakt i w miłej atmosferze rozpocząć współpracę. Od wspomnień. Tych połyskujących złotem i pachnących przygodą.

Poza tym doszłam do wniosku, że taki zbiór widoczków doskonale sprawdzi się jako element gazetki ściennej. Bardzo bym chciała stworzyć  w ten sposób mapę naszych podróży (do wykorzystania przy okazji geografii, ale również innych przedmiotów).

A jeśli dołożymy do tego możliwości związane z treningiem językowym i tworzeniem opisu obrazka (każdy losuje jedną widokówkę i ją opisuje w kilku zdaniach; zadaniem pozostałych jest odgadnąć, która pocztówka została opisana), sami przyznajcie, pomysł staje się nie do przecenienia. Może przy okazji obudzi się w młodych ludziach pasja zbierania kartek pocztowych (pamiętacie, kiedyś wiele osób miało takie hobby)? A w przyszłym roku napiszemy do siebie nawzajem listy. I to będzie dopiero wyzwanie!

asia krzemińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.