Ścigajmy się w ślimaczym tempie

zakręcony belfer
Znacie bajkę „Turbo”? To taka pełnometrażowa kreskówka o przygodach ślimaka, który marzył o tym by brać udział w wyścigach samochodowych (i ostatecznie marzenie swoje zrealizował). My znamy i bardzo lubimy. A kiedy jeszcze na lublińskim <Karnawale Sztukmistrzów>  pościgaliśmy się ślimakami, uznałam, że koniecznie muszę taką zabawkę mieć. W natłoku zadań zabrakło tylko motywacji, aby ją wykonać.
zakręcony belfer
zakręcony belferDo czasu jednak. Pewnego dnia trafiłam no stronę <Składu Dobrych Wartości>. Pomyślałam, że współpracować z kimś takim, to byłaby dla mnie prawdziwa przyjemność. Po nawiązaniu kontaktu i ustaleniu wstępnych warunków wymiany wpisów, przeszłam do projektowania zakrętkowych zabawek. Co przyszło mi na myśl jako pierwsze? Ślimaki! To właśnie był czas, w którym należało powrócić do porzuconego pomysłu 🙂 I tak powstał zestaw wyścigowy. 
Do jego wykonania potrzebowaliśmy:
* kartonowego pudełka po butach;
* plasteliny;
zakręcony belfer* kolorowych zakrętek;
* sznurka;
* kolorowego brystolu;
* drewnianych pałeczek.
Pudełko przecięłam na pół. W bocznych ściankach wykonałam dziury na pałeczki. Ślimaki powstały z zakrętek sklejonych plasteliną. Na wierzchu dzieci przykleiły kolorowe guziki i cekiny (według własnego pomysłu). Gotowych „zawodników” umieściłam na brystolowych podkładkach ( tak by mogli się ślizgać po powierzchni). Pomiędzy ślimakami a pałeczkami przymocowałam sznurek (zwijając go powodujemy, że nasze mięczaki się przemieszczają). I już, gotowe.
Przyznam, że dawno już, żadna zabawka nie wywołała takiego entuzjazmu u Piskląt. Ledwie otwierali oczy i już pytali, czy się pościgamy. Totalne szaleństwo. Mało było im jednak rozgrywek między sobą. Angażowali wszystkich, którzy pojawili się w Naszym Magicznym Domu. Jeśli więc właśnie zastanawiacie się nad kupnem dla Waszych pociech kolejnego interaktywnego cuda, może najpierw zaproponujcie recyclingowe ślimaki. Dobra zabawa gwarantowana. 
zakręcony belfer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 komentarze “Ścigajmy się w ślimaczym tempie”