anielskie pożegnanie

anielskie pożegnanie

Dwa tygodnie, w przeliczeniu na czas kolonijny, to jakby mrugnięcie okiem. Nim się obejrzeliśmy, przyszedł czas pożegnań. A wraz z nim… nadleciały anioły 😉 

Na pomysł, by każdemu dziecku wręczyć kartkę z kilkoma zdaniami od każdego wychowawcy, wpadł nasz kolonijny kierownik. Idea prosta i genialna w swoim założeniu. Zmuszająca opiekunów do bacznego przyglądania się podopiecznym i zauważenia w każdym z nich czegoś wyjątkowego.

Pożegnanie z aniołami

Powstało jednak pytanie: co powinno znaleźć się na naszych kartkach. Rysunki nie mogły być skomplikowane, tak, by kilka osób pracowało nad umieszczeniem ich na kartkach. Powinny być jednak charakterystyczne i jak najbardziej pozytywne. Padło więc na anioły (w domyśle: nawet jeśli nasze dzieci nie do końca były anielskimi istotami, to życzylibyśmy sobie, by takimi się stały 😉 ).

anielskie pożegnanie

Z dziewczynkami poszło łatwo, Kółko, trójkącik, elipsa i cztery patyczki. Ot i ludzik gotowy. Doszliśmy jednak do wniosku, że chłopcom przydałoby się jakieś zróżnicowanie. Głosem większości uznaliśmy, że mali górale z ciupagą i skrzydłami nadadzą się w sam raz 😉 Tak też się stało. Na koniec tylko malowanie (przy okazji okazało się, że mazaki pędzelkowe <karinPro> są boskie) i już można było skupić się na wpisach.

Do zadania podeszłam z entuzjazmem. Zupełnie tak, jak w przypadku moich szkolnych dzieci, starałam się przywołać w pamięci twarz konkretnej osoby i uchwycić pierwszą myśl, która się z nią wiązała. Sądzę, że udało się to doskonale. Oczywiście, byli tacy koloniści, z którymi wiązały mnie silniejsze przeżycia i takie, z którymi słabsze, każdy jednak zapisał się czymś, co można było ubrać w słowa.

anielskie pożegnanie

Przyznam Wam szczerze, że mam nadzieję na kontynuację tego zwyczaju również na kolejnych wakacyjnych wyjazdach. Poza tym, że zawiera wielki ładunek emocjonalny i jest piękną pamiątką dla uczestników kolonii, pozostawia również wychowawcom te piękniejsze momenty wspólnie spędzonego czasu. Gorąco zachęcam Was, do podobnych praktyk. Nie tylko w trakcie wakacji, ale przede wszystkim, w trakcie roku szkolnego. Może i Wy zechcecie <podziękować podopiecznym>?

asia krzemińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “anielskie pożegnanie”