zaprezentuj się

Kwiecień. Teoretycznie #mentoroweInspiracje powinny odbyć się w wielkanocny poniedziałek. Przypadek sprawił jednak, że spotkaliśmy się już pierwszego kwietnia (i nie był to prima aprilisowy żart 😉 ).

Prezentacje. Z jednej strony najchętniej zrezygnowalibyśmy z nich, z innej jednak okazują się nieodzowne w naszej pracy. Jak przygotować ciekawe slajdy? O czym warto pamiętać? Z jakich narzędzi korzystać? O tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas ostatniego webinaru, przeprowadzonego w ramach cyklu #zakręconeLekcje.

zaprezentuj…

Skąd wybór tematu? To akurat bardzo proste. Wcześniejsze spotkanie internetowe poświęcone było pracy projektowej, organizowanej głównie za pośrednictwem programu eTwinning. Jednym z elementów takich działań jest zobrazowanie efektów (ale również przedstawienie uczestników, omówienie wykorzystanych narzędzi). Przy tworzeni materiału na kwietniowy webinar, zdecydowałam, że warto połączyć ze sobą te treści. Cóż bowiem sprawdzi się lepiej, niż poczciwe prezentacje?

Mając na uwadze fakt, że #mentoroweInspiracje trwaja około 60 minut, wybrałam trzy proste narzędzia, dzięki którym bardzo efektywnie oraz efektownie przedstawiamy wybrane treści. Wśród moich faworytów znalazły się: canva.com, prezentacje google oraz prezi.com.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, jak wykorzystuję powyższe platformy w pracy, koniecznie obejrzyjcie nagranie.

Mam nadzieję, że prezentowane treści będą dla Was inspiracją do własnych działań 🙂

PS Za notatkę wizualną, sporządzoną w trakcie spotkania, dziękuję niezawodnej Mai, autorce strony <Polski w rysunkach> (do odwiedzenia której zachęcam).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.