nastaw się na projekt

Grafikę przygotowała <Maja Mark- polski w rysunkach>

Praca metodą projektu to jedna z moich ulubionych form pracy. A jeśli dodatkowo mam szansę współpracować z zespołami z innych szkół- tym chętniej podejmuję działanie. I o tym własnie był ostatni webinar.

Długo by mówić o zaletach działań podejmowanych w ramach programu eTwinning. Realizacja podstawy programowej, interdyscyplinarność projektów, kształcenie kompetencji miękkich. A wszystko to okraszone ćwiczeniami z zakresu komunikacji (zarówno w języku ojczystym, jak i obcych). A na dokładkę, jakby tego było mało, wszystko w korelacji z nowymi technologiami.

projekt dobrze opisany

Jak jednak pokazać efekty pracy zespołów? Dzięki specjalnemu miejscu, zwanemu twinSpace. Można również pokusić się o założenie własnego miejsca w sieci. Doskonale nadaje się do tego platforma blogger, na której w trzech krokach stajemy się posiadaczami/autorami bloga.

Zarówno o tym, jak założyć projekt, jak i o tym, w jaki sposób sposób zacząć prowadzić blog była mowa podczas ostatniego webinaru. W tym miesiącu <Mentorowe inspiracje> poprowadziłam wraz z Sylwestrem Zasońskim. Wspólnie opowiadaliśmy o korzyściach płynących z udziału w eTwinning.

Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w wydarzeniu online, poniżej znajdziecie nagranie.

Wiem o tym, że niektórzy uczestnicy webinaru, tuż po jego zakończeniu, założyli własne blogi. Będzie mi niezwykle miło, gdy podzielicie się adresami swoich stron w komentarzach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.