spinner i wykreślanka

spinner

Co ma wspólnego popularna zabawka z lekcjami języka polskiego? Jak wykorzystać modę na rzecz ćwiczeń z języka polskiego? Przeczytajcie, a dowiecie się wszystkiego ?

Spinner to zabawka, która stała się prawdziwym hitem i szybko wspięła się na uczniowskie szczyty popularności. Jeśli jeszcze jej nie znacie, zerknijcie do <filmiku>, a gadżet przestanie mieć przed Wami tajemnice.

Wykreślanka

Jak łatwo przewidzieć i Panicz (czyli moje osobiste dziecię) zapragnął wejść w posiadanie obracającego się drobiazgu. Choć zwykle z rezerwą podchodzę do takich nowinek, tym razem niewiele miałam do powiedzenia, gdyż syn otrzymał przedmiot marzeń w prezencie. Obserwując zaangażowanie, z jakim podszedł do ćwiczeń w kręceniu, stwierdzam, że zabawka zalicza się do przydatnych (wspomaga koncentrację, korzystnie wpływa na koordynację ruchową).

Szybko doszłam jednak do wniosku, że warto wykorzystać fascynację dziecka również do celów naukowych. Podglądając internetowe inspiracje, postanowiłam stworzyć spinerrową kartę pracy. Zabawa polegała na tym, by w czasie jednego kręcenia odnaleźć jak najwięcej ukrytych w wykreślance rzeczowników. Z ręka na sercu muszę przyznać, że młodzieniec bardzo się starał, choć czas przewidziany na wykonanie zadania był zdecydowanie za krótki (powtórzyliśmy je kilkukrotnie, by wykryć wszystkie słowa).

spinner

Wypróbowawszy ćwiczenie na synu, postanowiłam przygotować podobne karty dla moich uczniów. By to zrobić, sięgnęłam po zapomniany nieco <generator wykreślanek> (jeśli go nie znaliście wcześniej, koniecznie wypróbujcie, bo to proste i bardzo przydatne narzędzie). Przykłady, do wykorzystania na własnych lekcjach, znajdziecie <tu>. Łatwo jednak mogę sobie wyobrazić, że podobne zadanie świetnie sprawdzi się podczas omawiania lektury (znajdź imiona bohaterów), czy przy utrwalaniu zagadnień gramatycznych innych, niż podane.

Jak myślicie, czy i Wasi uczniowie skuszą się na tak nietypowe wykorzystanie wirującego gadżetu?

asia krzemińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy “spinner i wykreślanka”