fiku miku na patyku, czyli pomysły na patyczkowe drobiazgi

patyczkowe inspiracje

Patyczki laryngologiczne stanowią dla mnie źródło nieustających inspiracji. Tym razem, wspólnie z domowymi dziećmi, postanowiłam sprawdzić całkiem nowe zastosowania ?

Drewniane szpatułki od jakiegoś czasu zajmują dość ważne miejsce wśród moich “pomocników” szkolnych. To dzięki nim mam w zanadrzu kilka kompletów <kaboom!> (nie tylko te, opisane we wpisie ?). Nic zatem dziwnego, że zastanawiając się nad “drewnianym tematem” projektu “Dziecko na warsztat”, postanowiłam sięgnąć po dobrze znany materiał.
Tak się złożyło, że zbliża się zakończenie roku szkolnego i postanowiliśmy przygotować, z pomocą patyczków, propozycje drobnych upominków dla pań z przedszkola i szkoły. Może i Wam któryś pomysł przypadnie do gustu ?

1. Błyszcząca ramka.

Panienka jest wielką fanką wróżek. Ponieważ bardzo jej zależy, by kolorowe dziewczynki mogły ozdobić ścianę, uznałyśmy, że przygotujemy ramki. Do ich wykonania wykorzystałyśmy po cztery szpatułki. Posługując się gorącym klejem, stworzyłyśmy “okienko”, które później przytwierdziłyśmy do tekturki z rysunkiem. Aby całość wyglądała bardziej okazale, córka zarządziła ozdabianie wielobarwnymi kamyczkami. Wyszło pięknie. W sam raz na upominek ?

patyczki

2. Kolorowe bransoletki.

Aby stać się posiadaczem tak wyjątkowej ozdoby, należy namoczyć szpatułki w gorącej wodzie (myśmy wrzucili je do garnka i gotowali około 15 minut). Następnie ostrożnie umieściliśmy patyczki wewnątrz szklanki i czekaliśmy aż dobrze wystygną, by nadać im odpowiedni kształt. Kiedy baza była już wystudzona, sucha i gotowa do dalszych działań, zabraliśmy się na ozdabianie. Kto ma ochotę  stać się posiadaczem tak wyjątkowego dodatku? A może obdarujecie kogoś takim niezwykłym drobiazgiem?

patyczki

3. Unikatowe zakładki.

Bardzo lubimy czytać. Miewamy jednak problemy z zakładkami. Bardzo często zdarza się tak, że gdzieś umykają i wtedy w ich roli występuje to, co znajdzie się akurat pod ręką. Postanowiliśmy wykonać kilka wyjątkowych, osobistych zaznaczaczków. Każdy sam zaprojektował wzór, więc nie ma mowy o podbieraniu nawzajem, czy pomyłce. Mam też wrażenie, że całkiem przyjemnie sprawdzą się jako drobiazg ofiarowany na zakończenie roku szkolnego  ?
A jak sprawy mają się u Was? lubicie tworzyć takie gadżety?
asia krzemińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarze “fiku miku na patyku, czyli pomysły na patyczkowe drobiazgi”