kobiety na Olimpie

kobiety na olimpie

Zbliża się dzień kobiet, a że każda okazja jest dobra, by zaangażować dzieciaki do działania, więc i na tę okoliczność staramy się przygotować. Tym razem zapraszamy na Olimp.

Tegoroczny projekt gimnazjalny to “Obóz herosów”. Zafascynowani przygodami Peryseusza Jacksona postanowiliśmy przez okrągłe dziesięć miesięcy wcielać się, pod różnymi pretekstami, w role obozowiczów. Przy okazji zgłębiamy meandry mitologii greckiej i dobrze nam z tym.

Kobiety, kobiety…

Rozmawiając o kolejnych działaniach, zerkamy w kalendarz, tak by etapy projektu znajdowały odniesienie w rzeczywistym kalendarzu imprez. Stąd decyzja, by ósmego marca porozmawiać o kobietach mitologicznych.

Mylącym nieco będzie tytuł spotkania, ponieważ, w gruncie rzeczy, zajmować będziemy się wszystkimi postaciami żeńskimi, za wyjątkiem najpopularniejszych bogiń. Wyłonione na skutek losowania zespoły przygotowują bowiem komiksy z krótkimi historyjkami poświęconymi m.in. Echo, Meduza, Niobe. Dodać należy, że do przygotowania obrazkowych książeczek wybrana została platforma <toondoo.com>, by połączyć zajęcia poświęcone kulturze europejskiej i językowi z wykorzystaniem narzędzi technologicznych.

Bardzo jestem ciekawa, jak poradzą sobie uczniowie. Pierwsze komiksy już do mnie zaczęły spływać i przyznam, że ich oglądanie sprawia mi dużą frajdę (przykładowy egzemplarz możecie obejrzeć <tu>). Oficjalna prezentacja wszystkich dzieł już w najbliższą środę ?

A jak Wy zamierzacie świętować? Lubicie wykorzystywać różne okazje do prowadzenia zajęć tematycznie związanych z obchodzonym świętem? Podzielcie się doświadczeniami ?

asia krzemińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.