podejmij wyzwanie- zdaj maturę :D

wyzwanie, zdaj maturę

Co zrobić, by uczniowie ze zdwojoną siłą i chęcią przygotowywali się do pierwszego ważnego egzaminu w życiu? Jaką formę pracy wybrać, by z zaangażowaniem rozwiązywali ćwiczenia? Przygotować kreatywne wyzwanie!

Przyznam szczerze, że na przygotowanie tego wyzwania namówiła mnie Agata z portalu <easymayura.pl>. Skontaktowała się ze mną z zapytaniem, czy nie cichłabym zająć się opracowaniem materiałów, dzięki którym uczniowie mogliby dodatkowo popracować przed maturą? Przemyślałam dokładnie propozycję i doszłam do wniosku, że dlaczego nie! I tak przygotowuję ćwiczenia dla moich podopiecznych, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by podzielić się nimi z innymi. I tak zaczęła się przygoda z wyzwaniem “Matura z języka polskiego 2017? Zdaj na 100%”.
Na czym polegała akcja? Otóż, w ciągu jednego tygodnia chętni, którzy zgłosili się do udziału w zabawie, otrzymywali wiadomości z zadaniami. Jednego dnia zadania, kolejnego- odpowiedzi. Wszystkie ćwiczenia pogrupowane były w pięciu modułach (każdy poświęcony zagadnieniom skupionym wokół innego hasła przewodniego). Zwykle w module znajdowały się trzy zadania. Czy to dużo? Czy może mało? Myślę, że na opracowanie w ciągu jednego dnia- wystarczająco.
Zastanawiacie się być może, czy rozwiązanie takich zadań wystarczy, aby osiągnąć bardzo wysoki wynik. Prawdopodobnie nie. Myślę jednak, że jeśli ktoś decyduje się na udział w dodatkowym “doszkoleniu”, które nie jest wykładem, tylko działaniem zmuszającym do myślenia, to ma szansę zdać maturę na 100%, bo wie, po co to robi (łudzę się, że dla wiedzy, nie wyniku).
Jeśli macie ochotę zerknąć na przygotowane przeze mnie materiały, znajdziecie je <tu>. Dajcie znać, czy się przydały 😀
asia krzemińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.