Prosto z serca, najlepsze życzenia

prosto z serca
Gdyby zapytać dzieci, kto jest dla nich najważniejszy na świecie, zaraz po rodzicach i bohaterach ulubionych bajek (czasami nawet w odwrotnej kolejności), to zapewne uzyskalibyśmy informację: babcia i dziadek.

I nie ma w tym niczego dziwnego. Nikt na świecie nie potrafi tak opowiadać bajek i lepić pierogów jak babcia. Trudno też znaleźć kogoś, kto chętniej pójdzie na spacer albo zabierze na przejażdżkę rowerem niż dziadek.
Dlatego też, z okazji wyjątkowego święta, przygotowaliśmy wyjątkowy prezent. Wysadzane szlachetnymi kamieniami serce. Z portretami ukochanych osób w środku.
Czego potrzebowaliśmy? Lista nie jest długa: tektura (może być zbędne już pudełko), kartka białego papieru, kredki, tasiemka, kolorowe kamyki (nabyte w jednym ze sklepów sieciowych, na jakąś okazję), klej, nożyczki, metalowe klipsy.
prosto z serca
Wykonanie tego efektownego drobiazgu nie powinno sprawić Wam trudności. Z całą pewnością natomiast sprawi radość obdarowanemu 🙂 
  • Na początku wycinamy “próbne” serce z papieru. Jeśli jesteśmy zadowoleni z jego kształtu przykładamy do tektury i dwukrotnie odrysowujemy (jeśli nie zadowala nas wygląd serca, próbujemy do skutku). Wycinamy.
  • Następnie odrysowujemy serce na białym papierze. Mniej więcej pośrodku dzieciątko maluje portrety: jeden dziadka i jeden babci.
  • Wycięte portrety przyklejamy do tektury tak, aby “patrzyły” na siebie.
  • Kolejnym krokiem będzie przyklejenie tasiemki tak, w taki sposób by połączyć tekturowe serca z jednej strony. Z drugiej mocujemy dwa dłuższe kawałki wstążeczki, które będzie można związać (dla pewności, że tasiemki dobrze się trzymają, zanim klej dobrze wyschnie, możemy przypiąć w miejscu mocowania klamerki).
  • Ostatnią czynnością jest przyklejenie kamyków. W ozdabianiu panuje całkowita dowolność. Ogranicza Was wyłącznie Wasza wyobraźnia.
Gotowe! Jak efekty? U nas oszałamiające. Zdaje się, że Babcia podziela to zdanie 🙂 I wiecie co? Przy takiej laurce nie potrzebne są już żadne dodatkowe słowa.

wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy “Prosto z serca, najlepsze życzenia”