czas pożegnań

Czas szybko płynie. Ledwie zaczynał się wrzesień, a już mamy połowę maja. Co się z tym wiąże? Nadchodzi czas pożegnań. Z niektórymi zobaczę się już za dwa miesiące, a inni pójdą własną drogą. Warto, by wynieśli jak najlepsze wspomnienia.

Odkąd pamiętam, zawsze starałam się jakoś pożegnać z odchodzącymi klasami. Może dlatego, że jestem polonistką i spotykam się z dzieciakami niekiedy częściej niż wychowawca. Przywiązuję się do ludzi, nic na to nie poradzę 😉

chmury wyrazowe

W tym roku przymierzam się do wykonania personalizowanych kartek. Korzystając z aplikacji <wordArt>, stworzę kompilacje słów. Samo przygotowanie nie jest skomplikowane, wymaga jedynie chwili bądź dwóch, by zastanowić się, z jakimi cechami kojarzę poszczególne osoby. A później: wpisujemy słowa, wybieramy czcionkę, decydujemy się na kształt i kolory, by w końcu wygenerować chmurę wyrazową.

Jak to zrobić? Bardzo prosto. Zobaczcie sami w przygotowanej specjalnie dla Was prezentacji 🙂

Prawda, że proste?

A wiecie, co jest najlepsze? Że zastosowania prezentowanego narzędzia są bardzo szerokie. Już widzę te tematyczne chmury, tworzone przy okazji omawiania lektury lub jakiegoś zagadnienia gramatycznego (choć te, opracowywane offline też były całkiem niezłe, przeczytacie o nich <tu>). Jak ja to lubię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.