kolorowe kodowanie

Od jakiegoś czasu przymierzałam się do tego, by stworzyć kolejny ebook. Zakochałam się jednak w pracy projektowej i możliwościach współpracy. Dlaczego by nie wykorzystać ich przy myśleniu nad nową publikacją?

Etwinning to nie program, to stan umysłu 😉 Gdyby jakiś temu ktoś mi powiedział, że nie będę chciała inaczej współpracować, pewnie bym się z nim nie zgodziła. A dziś? Dziś widzę, jak wiele można zyskać, włączając się do tej sieci edukatorów, projektomianiaków 😀

Kodowanie przez współpracowanie

Mam już za sobą kilka inicjatyw uczniowskich, zrealizowanych za pośrednictwem portalu #etwinningLive. Przyznam nieskromnie, że większość zakończyła się sukcesem (ot, choćby przyznaniem Krajowej Odznaki Jakości). Tym razem jednak zależy mi głównie na interakcji pomiędzy nauczycielami (czego efekty oczywiście odczują dzieci). W czym rzecz? Postanowiłam, że napiszemy wspólnie książkę zawierającą pomysły na zakodowaną kolorami gramatykę.

Tak będą wyglądały etapy pracy nad projektem 🙂

Po co taka publikacja? Przede wszystkim dlatego, by pokazać nauczycielom, że lekcje gramatyki mogą być pasjonujące. Poza tym, miedzy innymi dzięki kolorom, mamy szanse wprowadzić elementy kodowania i programowania na zajęcia humanistyczne (wymóg podstawy projektowej, podobnie jak wykorzystanie technologii w procesie edukacyjnym). Moje wcześniejsze pomysły znajdziecie w ebooku “Kodowanie na humanie” (do obejrzenia poniżej).

Najważniejsze jest jednak, by zachęcić nauczycieli do wspólnego działania. By nauczyć młodych ludzi, jak współpracować, najpierw sami musimy tę sztukę opanować. Jak myślicie, uda się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.