Tempo- zmierz się z czasem

tempo

Gra na szybkie myślenie? Emocje, wyścig z czasem i dobra zabawa? Wszystko to znajdziecie w grze “Tempo”. Niby dla starszaków, a jednak świetnie sprawdza się również w pracy z młodszymi dziećmi.

Od jakiegoś czasu testujemy w warunkach domowych “Tempo” od <Granna>. Początkowo planowałam do stołu zaprosić tylko Panicza, który dość dobrze zna już litery, ale czteroletnia Panienka nie dała się “odgonić” ? Modyfikując zasady, dostosowaliśmy założenia do naszych potrzeb. I świetnie!

tempo

W regułach dołączonych do pudełka, napisano, że w ciągu jednej tury uczestnik wymienia tyle słów związanych z literami wskazanymi na planszy, ile uda się wymyślić w ciągu trzydziestu sekund. Klepsydra powinna być ukryta za parawanem, a gracz powinien kierować się wyłącznie własnym wyczuciem. W naszym domu ta zasada nie ma jednak zastosowania. 
Doszliśmy do wniosku, że bardziej zależy nam na treningu kreatywności, niż pilnowaniu czasu. Syn wymienia więc wyrazy dopóki da radę wymyślić, a córka dokonuje wyboru pomiędzy dwoma zaproponowanymi słowami (trenujemy w ten sposób wysłuchiwanie nagłosu). Jak dotąd żadne z dzieci nie narzeka, że ustanowione na nowo reguły są niesprawiedliwe, więc się ich trzymamy.

tempo

W odniesieniu do oryginalnych zasad, planuję zabranie gry do szkoły. Jedyne, co muszę przygotować, to kategorie odpowiednie dla prowadzonych przez siebie zajęć. Mam już kilka pomysłów, ale liczę również na Wasze podpowiedzi. Jak myślicie? Jakie hasła powinni wymyslać uczniowie, aby móc wykorzystać “Tempo” na języku polskim?

<Tu> znajdziecie filmik z naszymi wrażeniami dotyczącymi gry. Spodoba Wam się ?

wasz belfer
grajmy
Projekt <Grajmy>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “Tempo- zmierz się z czasem”