‘Weselmy’ się z Wyspiańskim

plakat "Wesele"
<źródło>

Charakterystyka bohatera nudna? Być może, ale nie z takimi postaciami! Pani Młoda i Pan Młody z “Wesela” doczekali się swych kreatywnych reprezentacji. I to jakich 🙂

Znacie taki plakat zapowiadający teatralną realizację “Wesela”, na którym przedstawieni są Państwo Młodzi? Ona- tradycyjnie ubrana chłopka. On- inteligent we fraku. Obrazek idealny przy realizacji motywu chłopomanii w tekstach kultury (tak, to ten, który oglądacie ponad tekstem niniejszego wpisu).
Tenże właśnie obraz stał się dla mnie inspiracją do wykonania postaci dramatu na forum klasy. Rzecz jasna nie zdecydowaliśmy się na wykonanie kopi plakatu, raczej przygotowaliśmy “wariację na temat”. Korzystając z dostępnych materiałów opracowaliśmy Młodą i Młodego tak, aby ich wygląd oddawał cechy każdego bohatera.
wesele
I tak, za sprawą plastikowych łyżek, kubeczków jednorazowych, włóczki i skrawków materiału powołaliśmy do życia lalki (aż kusi, żeby wykorzystać je jako np. postaci występujące w komiksie na motywach utworu Wyspiańskiego). Prawda, że się udały?
W ramach podsumowania zajęć artystyczno-polonistycznych uczniowie napisali wypracowanie dotyczące obrazu społeczeństwa polskiego, zawartego na kartach “Wesela”. I powiem Wam zupełnie szczerze, że jestem z nas bardzo zadowolona 🙂 
wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.