‘Tajemnica diamentów’

Lasse i Maja

Lasse i Maja to bohaterowie dość znanej <serii krymianłów> dla dzieci. Młodzi ludzie uczęszczja wspólnie do szkoły, a w wolnych chwilach rozwiązują zagadki. 

Tym razem do dwojga przyjaciół przychodzi miejscowy jubiler, zmartwiony niewyjaśnionymi kradzieżami diamentów. Muhammad Karat (bo tak nazywa się nowy klient sympatycznej pary detektywów), nie znajdując innego rozwiązania, prosi o pomoc Lassego i Maję.

tajemnica diamentów

Dzieci, aby móc lepiej przyjrzeć się pracownikom sklepu , podejmują pracę u Muhhamada. Korzystając z kilku forteli, ryzykując że zostaną zdemaskowani, czy w końcu, dopuszczając się małego kłamstwa, małolaty doprowadzają sprawę do końca. Czy zleceniodawca będzie zadowolony z efektów? Kto okaże się złodziejem? Sprawdźcie sami 🙂 

Dlaczego spodobała nam się tak książka? Otóż: druk jest dość duży, zdania proste, a fabuła wciągająca. Rozdziały nie ciągną się w nieskończoność, tak, że dziecko zaczynające swą czytelniczą przygodę, spokojnie daje radę poznać za jednym razem cały . 
Lasse i Maja

Dodatkowym atutem są sami bohaterowie. Lasse i Maja to dzieciaki w wieku szkolnym, z którymi spokojnie można się identyfikować. Nie posiadają żadnych super mocy. Są po prostu dociekliwi i lubią rozwiązywać zagadki. 
Poza tym, każde kiedyś chciał być detektywem 🙂 Czyż nie? Z przyjemnością sięgniemy po kolejne tomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarze “‘Tajemnica diamentów’”