Marzenia do spełnienia

mapa marzeń

Słyszeliście kiedyś o mapie marzeń? Nie? Ja, do niedawna, też nie wiedziałam, że można taką stworzyć. Kiedy jednak usłyszałam o tym pomyśle, natychmiast postanowiłam, że muszę go wykorzystać 🙂


Lubię pracę wychowawcy. Oprócz momentów, w których staję się liczykrupą i wypełniam różne tabelki, aby statystyki się zgadzały, przede wszystkim dobrze się bawię z moimi podopiecznymi. Zwykle staram się jak najlepiej poznać wychowanków, tak aby w razie konieczności móc im pomóc, doradzić, czy zwyczajnie mieć o czym rozmawiać. W tym celu wykonuję z dzieciakami różne zadania (mniej lub bardzie wymagające odkrycia własnej osobowości).
Na początku roku szkolnego, tradycyjnie już, wykonaliśmy teczki (przeczytacie o nich <tu>). Gromadzimy w nich rożne drobiazgi (miłe słowa, sympatyczne kartki, listy do Mikołaja). Dziś przyszła kolej na nowy element naszych kolekcji: mapę marzeń.
Korzystając z faktu, że znajdujemy się na początku roku (choć już luty, to nadal daleko do końca), poprosiłam, aby młodzi ludzie pomyśleli o tym, co chcieliby osiągnąć w nadchodzącym czasie, o czym marzą. Zaznaczyłam, że pragnienia mogą być całkiem przyziemne, ale byłoby miło, gdyby podzielili się też tymi całkiem szalonymi i nieoczywistymi.
Następnie rozdzieliliśmy między siebie kolorowe czasopisma, z których wycinaliśmy elementy symbolizujące nasze marzenia. Znalazły się wśród nich również również krótkie hasła i sentencje. Wycinki przykleiliśmy do kartek, tworząc barwne kompozycje. Jeśli trzeba było, dopisywaliśmy lub dorysowywaliśmy brakujące elementy. Teraz wiemy, do czego chcemy dążyć w ciągu najbliższych miesięcy.
Na zakończenie, każdy po kolei opowiadał o swoim kolażu. Dzięki temu ćwiczeniu dowiedziałam się o moich “dzieciach” (nie gniewajcie się Kochani) wielu ciekawych rzeczy. A przy okazji sprecyzowałam własne pragnienia. Jak myślicie, o czym marzę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy “Marzenia do spełnienia”