Lego przygoda i teatr antyczny :)

teatr antyczny

Co ma wspólnego teatr antyczny z klockami lego? Pozornie nic, do czasu jednak, aż za pomocą tychże klocków spróbujemy przedstawić model amfiteatru. Proste prawda?

Ponieważ dramat antyczny jest nieodłącznym elementem programu zarówno w gimnazjum, jak i liceum (a w obu typach szkół przyszło mi pracować), od jakiegoś czasu proszę uczniów o przygotowanie makiety przedstawiającej wygląd starożytnego miejsca uciech kulturalnych. Zwykle materiałem budulcowym były pudełka od zapałek. Tym razem jednak miałam do czynienia z wielkimi miłośnikami klocków. Wziąwszy pod uwagę, że niemal połowa klasy to dysgrafii, uznałam, że ćwiczenie manualne, usprawniające motorykę (jak to się fachowo nazywa), będzie więcej niż wskazane:) I na atrakcyjności lekcji zyskamy.

Lego teatr

teatr antycznyEfekt pracy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Być może mam po prostu ograniczoną wyobraźnię, hehe (choć zawsze myślałam, że jest inaczej). Dzieciaki dobrze się bawiły, projekt został zrealizowany i teraz z zadowoleniem obserwujemy dość spektakularną wariację na temat.

Aż mnie korci, aby moje kochane kotki rozpisały “Antygonę” na role, po swojemu i spróbowały z pomocą ludzików lego wykonać poklatkowy, animowany film. Ależ byłaby zabawa. hehe. I rozumienie tekstu wzrosłoby o jakieś 50 % 🙂 Bójcie się 😛

asia krzemińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “Lego przygoda i teatr antyczny :)”