tydzień życzliwości

Akcja #słowaMająMoc zatacza coraz szersze kręgi. Po rozmowach przyszła pora na działania. Od poniedziałku startuje Tydzień Życzliwości. Póki co weźmie w nim udział #PotwornieFajnaKlasa, ale kto wie, jak sytuacja się potoczy 😉

Ostatnie tygodnie przyniosły wydarzenia, skłaniające do rozmowy na temat wagi słów. Niemal we wszystkich klasach podnieśli dyskutowaliśmy o tym, że #słowaKrzywdzą. Nie warto jednak koncentrować się nad tym, co negatywne. Zdecydowanie bardziej wartościowe jest akcentowanie tego, co pozytywne.

Siedem dni wzajemnej życzliwości

Między innymi dlatego wraz z piątoklasistami zdecydowaliśmy się na zainicjowanie Tygodnia Życzliwości. Młodzi ludzie, pracując w grupach, proponowali aktywności podejmowane od najbliższego poniedziałku. Każdego dnia inne działanie. Brzmi całkiem interesująco.

Z propozycji zespołów stworzyliśmy klasową listę miłych rzeczy. Prezentuje się ona następująco:


– poniedziałek- powiedz dwa miłe słowa na powitanie każdej napotkanej w szkole osobie;
– pyszny wtorek- przynosimy smakołyki, którymi będziemy się dzielić;
– środa- dzień pozytywnych odpowiedzi;
– czwartek- dzień wspólnego śpiewania zabawnych piosenek;
– piątek- dzień drobnego upominku.

Dzieciaki zaproponowały też kilka takich “akcji”, które będą trwały przez cały tydzień, a nie tylko wybranego dnia. Zaliczają się do nich karteczki “Kącika życzliwości” oraz życzliwe powitania. Te drugie przebiegać będą zgodnie z wolą i życzeniem witających się. Powstała nawet tablica, na której uczniowie wybierać będą formę powitania. Już ustawiła się cała kolejka chętnych do bycia klasowym witaczem 😀 Wypróbowaliśmy działanie “powitania” (możecie zobaczyć powyżej) i muszę przyznać, że efekt jest więcej niż zadowalający.

Bardzo jestem ciekawa, czy inne klasy podchwycą nasz pomysł. I czy działania zaplanowane na tydzień, mają szansę wejść moim szkolnym dzieciom w nawyk 😉 Nie ukrywam, że bardzo by mnie to ucieszyło.

Chciałabym też wiedzieć, czy któraś z naszych aktywności spodobała Wam się szczególnie. Jeśli tak, koniecznie dajcie znać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “tydzień życzliwości”