Przygarnij zakładkę :)

przygarnij zakładkę

Kampania <Czytam, bo lubię> rozkwita mimo tego, że jest dopiero wrzesień. Właśnie wpadł mi do głowy całkiem nowy pomysł na dodatkową atrakcję i kolejną zachętę dla moich uczniów. Całkiem sympatyczny pomysł 🙂

“Gdzie zamieszka Twoja zakładka”? Na tak postawione pytanie byli zobowiązani odpowiedzieć uczniowie, kiedy otrzymali przesympatyczne zwierzaki sprezentowane przez Martynę z <mamarak.pl>. A odpowiedź wcale nie była łatwa i oczywista. Spotykaliśmy się z dwoma rodzajami trudności:
  1.  dzieciaki czytają bardzo dużo i nie potrafią zdecydować, która książka jest ulubioną (a do ulubionej zakładka miała z założenia trafić);
  2. dzieciaki czytają bardzo mało i trudno im podać tytuł ulubionej książki, ponieważ takowej nie ma (wtedy mogły wskazać na lekturę, który najlepiej wspominają).
przygarnij zakładkę
Zadanie przeprowadziłam w klasach licealnych i gimnazjalnych. Pojawiło się kilka nieznanych mi tytułów, ale większość znałam, choćby ze słyszenia. Część wypowiedzi mnie rozbawiła (np. “moja zakładka będzie mieszkać w każdej nowej książce, bo to pies włóczęga”), część wzruszyła (“moja zakładka zamieszka w książce “Zabi drozda”, bo często do niej wracam”). Wszystkie uważam za bardzo wartościowe, bo szczere. 
A Wasze zakładki gdzie zamieszkają? Wiecie już?
wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy “Przygarnij zakładkę :)”