Lapbookowo/podwórkowo wiosna się zaczyna :)

wiosna

Kwiecień był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Skupiliśmy się szczególnie na obserwacjach rozkwitającej dzień po dniu wiosny. Zdobywaliśmy i porządkowaliśmy wiosenne ciekawostki, a na koniec sprawdziliśmy się w podwórkowych zmaganiach terenowych 🙂

Lubimy lapbooki, co tu kryć. Tak wciągnęło nas ich przygotowywanie, że o wiośnie też przygotowaliśmy jeden. Tym razem jednak pracę rozpoczęliśmy od przygotowania filmu poklatkowego, na którym przedstawiamy w prosty sposób budzące się do życia rośliny. Jak film znalazł się w książeczce? Za pośrednictwem kodu QR 🙂 Widzieliście już nasze “Przebudzenie”?

Wiosna

Nie samą animacją lapbook stoi. Dołożyliśmy jeszcze ciekawostki o odlatujących i przylatujących w okresie wiosennym ptakach, dodaliśmy kalendarz kwitnienia pierwszych w roku roślin, rozpisaliśmy rok na cztery pory. Dorzuciliśmy do tego wszystkiego puzzle i przysłowia. Wreszcie książeczka gotowa.
wiosna
wiosna
wiosna
By sprawdzić, ile z informacji pozostało w głowie, udaliśmy się na podwórko. Tam czekały na Pisklęta rozmaite zadania do wykonania. Zabawa, zorganizowana na kształt prostego biegu terenowego, zakładała odnalezienie ukrytych karteczek i wykonanie umieszczonych na nich ćwiczeń.
wiosna
wiosna
wiosna
Co trzeba było zrobić? Choćby rozpoznać i sfotografować kwitnące w ogrodzie, typowo wiosenne kwiaty, których nazwy zostały podane w liściku. Albo podzielić znalezione w karmniku ptaki, na takie które przylatują i odlatują wiosną. Nie mogło zabraknąć również matematyki. Do rozwiązania zadania z tekstem, należało wykorzystać sznurki na pranie i przyniesione z domu sztuki odzieży. Lubimy takie zabawy 😀
terenowo
terenowo
terenowo
Oczywiście, spędzamy teraz na powietrzu bardzo dużo czasu. Chętnie zabieramy ze sobą hulajnogi lub piłkę (takie typowe, podwórkowe rozrywki). Więcej propozycji zabaw znajdziecie choćby <tu>. A jak Wy spędzacie pierwsze ciepłe dni?
dziecko na warsztat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy “Lapbookowo/podwórkowo wiosna się zaczyna :)”