nasze szkolne Oskary ;)

Od Gali Filmowej minął dokładnie tydzień, Siedem dni na to, aby przemyśleć i nabrać sił do dalszego działania. Jakie wnioski? Nadal lubimy się z Wami spotykać 🙂 Ogromną radość sprawia nam toczenie lekkich i niezobowiązujących rozmów, nawiązywanie nowych znajomości (przyjaźni?), zachwycanie się filmami. Nim jednak do tego dojdzie…


Nim do tego dojdzie to najpierw Wy musicie podjąć pracę. Przeczytać tekst, przetrawić go, dokonać koniecznych uproszczeń. Czasami przenosicie nas w świat własnej fantazji, czasami zmieniacie realia, zwykle chwytacie za serce. Aż do wyciśnięcia łez.
Gotowy projekt przesyłacie listownie (wiem, wiem, jesteśmy niezwykle archaiczni w wymaganiach dotyczących przesyłu danych, bo w dobie Internetu…). Cierpliwie czekamy (w ściśle wyznaczonym, regulaminowym czasie, hehe) na wszystkie zgłoszenia, aby Wasze filmy mogły trafić w ręce profesjonalistów, którzy dokonają oceny starań (mam wciąż nieodparte wrażenie, że starania nie podlegają ocenie, a wypowiadamy się raczej na temat ich rezultatów). Zwykle dyskusje Jury przedłużają się do późnych godzin wieczornych i choć wszyscy są zmęczeni, to jednak zadowoleni z ich przebiegu 🙂
A później zostaje już tylko to, co najlepsze. Nie wdając się w szczegóły organizacyjne (po co Wam to i na co, jak powiedzieliby moi uczniowie), spotykamy się na Gali. Jest to dla nas zupełnie wyjątkowe przeżycie. Dumą rozpiera nas fakt, że ludzie mieszkający w różnych (często bardzo odległych) zakątkach Polski, mają chęć przyjechać do Filmowej Łodzi i uczestniczyć w rozdaniu nagród “Lektur w kadrze”.
W tym roku spotkaliśmy się po raz czwarty. Nie liczcie na to, że ostatni 😀 Z tego miejsca pragnę wszystkim jeszcze raz podziękować: za zaangażowanie, pomysłowość i nieodpartą radość tworzenia. Oby tak dalej. A w piątej, jubileuszowej edycji będzie się działo…
PS Czego życzyłabym sobie na przyszłość. Aby wszyscy dyrektorzy szkół potrafili docenić pracę uczniów i zezwalali na uczestnictwo w Gali Filmowej. Po Waszych reakcjach wiem, że to szalenie istotne, a nie wszyscy tej radości w tym roku dostąpili 🙁
wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “nasze szkolne Oskary ;)”