Warto rozmawiać

rozmowa
<źródło>

Na jednej z dzisiejszych lekcji zaplanowałam omawianie fragmentów “Lalki” Prusa dotyczących relacji damsko-męskich. Tak się stało,że jeden z fragmentów dotyczył emancypantek. Choć samo słowo jest dziś mało popularne i mówimy raczej o feministkach, to stało się przyczyną rozmowy o dzisiejszym świecie.

młodzi ludzie zapytani o to, czy kobiety dziś mogą decydować o wszystkich aspektach swojego życia w pierwszej chwili odpowiedzieli,że tak, mogą. Ale po zastanowieniu doszli do wniosku, że jednak nie. Że choćby aborcja, która w naszym kraju obwarowana jest wieloma paragrafami, zaprzecza całkowitej wolności kobiet do decydowania o sobie. Bardzo się cieszę, że choć pozornie nie na temat, to jednak udało się wywołać rozmowę. Po raz kolejny mogłam się przekonać, że moi uczniowie są osobami myślącymi! Choć wielu ludzi w to wątpi.

Czy uważam tę godzinę za straconą? W żadnym wypadku. Może nie udało się zrealizować planowanych treści edukacyjnych, ale udała się lekcja o życiu. Czasem myślę, że znacznie ważniejsza.

Choć piosenka ta nie ma z dzisiejszą rozmową wiele wspólnego, to jednak przyszła mi na myśl. Czasem i taka rozmowa dodająca sił jest potrzebna. Oby dodała jej wszystkim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.