Baśnioborskie klimaty

baśniobór

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, stała rezydencja otoczona ogrodami… Tak mogłaby zaczyna się niejedna recenzja, ale gdy dodamy, że ogrody wypełnione są magicznymi stworzeniami, krąg znacznie się zawęża. Tak bardzo, by znaleźć się dokładnie w Baśnioborze.

Na kartach pierwszej z serii powieści Brandona Mull (zatytułowanej po prostu: “Baśnobór”) poznajemy typowe rodzeństwo. Kendra to poukładana, starsza siostra. Dobrze się uczy, a w życiu kieruje się głównie rozsądkiem. Zwykle postępuje ostrożnie, przez co brat często zarzuca jej tchórzostwo. Steh natomiast, stanowi całkowite przeciwieństwo dziewczyny. W szkole radzi sobie przeciętnie, ale bardziej niż na stopniach zależy mu na dobrej zabawie i kumplach.
Kiedy więc ta dwójka trafia na dwutygodniowe, przymusowe wakacje do rzadko widywanych dziadków, możemy się spodziewać wszystkiego najgorszego. A jednak… Szybko okazuje się, że stary dom państwa Sorenson skrywa nie lada tajemnicę. I mimo ostrzeżeń oraz zakazów dziadka, dzieci błyskawicznie orientują się, że miejsce, w którym się znaleźli jest niezwykłe.

Baśniobór

Z czasem dowiadujemy się, że teren, na którym mieszkają dziadkowie, to rezerwat dla magicznych stworzeń. Seth, jak na rozrabiakę przystało, całkiem niechcący doprowadzi do zaognienia sytuacji na linii ludzie- magiczni. I może się okazać, że odwrotu nie będzie.
Kolejne strony przynoszą wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Okazuje się, że gigantyczna stodoła skrywa równie gigantycznego mieszkańca, a kura mieszająca w złotej klatce, nie jest tylko kurą. Czego chcieć więcej? Olbrzymów, wiedźm i goblinów? Proszę bardzo! To i wiele innych niespodzianek czeka, aż skusicie się na lekturę.
I choć na okładce określono wiek czytelnika jako 9+, nawet znacznie starsi znajdą dla siebie w środku wiele. Na tyle dużo, by sięgnąć po kolejną i kolejną część. Dacie się namówić?
wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy “Baśnioborskie klimaty”