Niezbędnik nauczyciela, czyli moje ulubione narzędzia edukacyjne

narzędzia
Jak spowodować żeby zajęcia były ciekawe? Co zaproponować zamiast kserówek? Jak tworzyć własne pomoce edukacyjne? Wielu z Was zadaje sobie te i podobne pytania. Zerknijcie zatem na moje ulubione narzędzia, dzięki którym nie nudzimy się na lekcjach 🙂 

Pamiętam czasy, kiedy chcąc mieć krzyżówkę siadałam  i ją rysowałam. Później przynosiłam kartkę do pracy i powielałam odpowiednią liczbę razy. Na szczęście ten okres mam już za sobą 🙂 Dziś chętnie korzystam z aplikacji, które ułatwiają planowanie i wykonanie nawet najbardziej wymyślnych pomocy. 
Bardzo proste, polskie narzędzie. Pozwala na układanie i zapisywanie dowolnej liczby krzyżówek. W przypadku wykreślanek dopuszcza możliwość edytowania opcji (słowa mogą być układane z górny na dół, po skosie, czy nawet wspak). Chętnie sięgam po ten generator przy okazji różnego typu powtórzeń. Szybko i syntetycznie. Tak jak lubię.
Jeśli chcecie sięgnąć po “Dobble” na swoich zajęciach, nic prostszego. Za pomocą prostej aplikacji wykonujecie własny komplet do gry. I nie ma znaczenia, na którym etapie edukacyjnym pracujecie. Za sprawą generatora możecie umieścić na kartach zarówno wyrazy, jak i ilustracje. A to powoduje, że możliwości wykorzystania gry staja się nieograniczone. Tylko od Was zależy jakim krojem, kolorem, czy jakiej wielkości będą wykorzystane przez Was elementy. Możecie je również dowolnie obracać wokół własnej osi.
Znacie? Lubicie tę grę? Ja bardzo. Szczególnie jeśli w grę chodzi powtarzanie i utrwalanie zasad polskiej ortografii (ten, kto musiał nad nią pracować, ten wie, jakie to trudne zadanie). Jeśli można sobie pomóc stosując niestandardowe narzędzia, czemu nie? Jedynym utrudnieniem może się okazać fakt, że instrukcje są podane w języku angielskim (a wiem, że dla niektórych to przeszkoda nie do pokonania).
Strona zawierająca gotowe aplikacje. Dzięki niej przygotujecie szybko “Milionerów”, czy zagracie z dzieciakami w “Wisielca”. Bardzo różnorodna i bogata oferta. Po zalogowaniu możecie  Wasze quizy zapisywać i dzielić się nimi za pośrednictwem linków. Możecie również poprosić, aby to uczniowie przygotowali zgadywanki dla siebie nawzajem. Dobra zabawa i nauka, całkiem przy okazji.
Oczywiście to nie wszystkie aplikacje, z których korzystam. Na liście ulubionych znajdą się również proste programy do przygotowywania grafiki (typu <picmonkey>, czy <canva>). Ale to już zupełnie inna historia.
A Wy? Z czego korzystacie przygotowując zajęcia? Chętnie poznam jakieś nowości.
PS Przy okazji polecam Waszej uwadze <stronę>, na której znajdziecie ikony do swobodnego użytku (m.in. do wykorzystania przy tworzeniu wszelkich prezentacji). Przydadzą się?
wasz belfer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy “Niezbędnik nauczyciela, czyli moje ulubione narzędzia edukacyjne”