kobiety na olimpie

kobiety na olimpie

Zbliża się dzień kobiet, a że każda okazja jest dobra, by zaangażować dzieciaki do działania, więc i na tę okoliczność staramy się przygotować. Tym razem zapraszamy na Olimp.

Tegoroczny projekt gimnazjalny to “Obóz herosów”. Zafascynowani przygodami Peryseusza Jacksona postanowiliśmy przez okrągłe dziesięć miesięcy wcielać się, pod różnymi pretekstami, w role obozowiczów. Przy okazji zgłębiamy meandry mitologii greckiej i dobrze nam z tym.
Rozmawiając o kolejnych działaniach, zerkamy w kalendarz, tak by etapy projektu znajdowały odniesienie w rzeczywistym kalendarzu imprez. Stąd decyzja, by ósmego marca porozmawiać o kobietach mitologicznych.
Mylącym nieco będzie tytuł spotkania, ponieważ, w gruncie rzeczy, zajmować będziemy się wszystkimi postaciami żeńskimi, za wyjątkiem najpopularniejszych bogiń. Wyłonione na skutek losowania zespoły przygotowują bowiem komiksy z krótkimi historyjkami poświęconymi m.in. Echo, Meduza, Niobe. Dodać należy, że do przygotowania obrazkowych książeczek wybrana została platforma <toondoo.com>, by połączyć zajęcia poświęcone kulturze europejskiej i językowi z wykorzystaniem narzędzi technologicznych.
Bardzo jestem ciekawa, jak poradzą sobie uczniowie. Pierwsze komiksy już do mnie zaczęły spływać i przyznam, że ich oglądanie sprawia mi dużą frajdę (przykładowy egzemplarz możecie obejrzeć <tu>). Oficjalna prezentacja wszystkich dzieł już w najbliższą środę ?
A jak Wy zamierzacie świętować? Lubicie wykorzystywać różne okazje do prowadzenia zajęć tematycznie związanych z obchodzonym świętem? Podzielcie się doświadczeniami ?

asia krzemińska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znalazłeś inspirację? Podziel się!

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram