Po co nam woda?

po co nam woda

Szkolne zadania Panicz inspirują nas do działania. Tym razem omawiał na zajęciach: ile to litr wody? Od czterech szklanek do tęczy droga okazała się bardzo krótka. Efekt: stworzyliśmy lapbook.

Naturalne zainteresowanie światem, to ta cecha, której najbardziej zazdroszczę dzieciakom. Najczęściej spotykam się z nią, kiedy Panicz wraca ze szkoły, a buzia mu się nie zamyka. Opowiada, opowiada, opowiada…. Pyta, dzieli się tym, czego dowiedział się na zajęciach, inspiruje.
po co nam woda
po co nam woda
I taką właśnie drogę pokonaliśmy tworząc nasz kolejny lapbook. Padło hasło: woda. Od słowa do słowa okazało się, że to bardzo ciekawe zagadnienie. Bo woda jest wszędzie 🙂 Pokrywa Ziemię, wypełnia człowieka.
po co nam woda
po co nam woda
Idąc za ciosem poszukaliśmy informacji o tym, jak odbywa się obieg wody w przyrodzie, co może padać z chmury i jak zbudowana jest cząsteczka wody. Część schematów wydrukowaliśmy, część narysowaliśmy. Najważniejsze, że dobrze się przy tym bawiliśmy.
po co nam woda
po co nam woda
po co nam woda

Jeszcze tylko rebus, puzzle z Ziemią i kreatywne druciki do układania kolorów tęczy w odpowiedniej kolejności. I lapbook gotowy. Syn zabrał go, żeby pokazać dzieciom w szkole 🙂 Myślicie, że się spodobał?

wasz belfer
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 thoughts on “Po co nam woda?

  1. A wiesz, ja czasami proszę, żebyśmy sobie pomilczeli 😀
   I dziś jakiś starszy pan się do nas odwrócił i w te słowa:" Niech się pani cieszy, że dziecko tyle mówi. Mam wnuczka w podobnym wieku i straszny z niego mruk".
   Więc się cieszę, ale czasem głowa mi pęka 😀
   A lapbooki polecam z całego serca. Frajda przygotowywania i późniejszego ogladania, dotykania i układania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znalazłeś inspirację? Podziel się!

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram