Lapbookowo/podwórkowo wiosna się zaczyna :)

wiosna

Kwiecień był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Skupiliśmy się szczególnie na obserwacjach rozkwitającej dzień po dniu wiosny. Zdobywaliśmy i porządkowaliśmy wiosenne ciekawostki, a na koniec sprawdziliśmy się w podwórkowych zmaganiach terenowych 🙂 

Lubimy lapbooki, co tu kryć. Tak wciągnęło nas ich przygotowywanie, że o wiośnie też przygotowaliśmy jeden. Tym razem jednak pracę rozpoczęliśmy od przygotowania filmu poklatkowego, na którym przedstawiamy w prosty sposób budzące się do życia rośliny. Jak film znalazł się w książeczce? Za pośrednictwem kodu QR 🙂 Widzieliście już nasze “Przebudzenie”?
Nie samą animacją lapbook stoi. Dołożyliśmy jeszcze ciekawostki o odlatujących i przylatujących w okresie wiosennym ptakach, dodaliśmy kalendarz kwitnienia pierwszych w roku roślin, rozpisaliśmy rok na cztery pory. Dorzuciliśmy do tego wszystkiego puzzle i przysłowia. Wreszcie książeczka gotowa.
wiosna
wiosna
wiosna
By sprawdzić, ile z informacji pozostało w głowie, udaliśmy się na podwórko. Tam czekały na Pisklęta rozmaite zadania do wykonania. Zabawa, zorganizowana na kształt prostego biegu terenowego, zakładała odnalezienie ukrytych karteczek i wykonanie umieszczonych na nich ćwiczeń. 
wiosna
wiosna
wiosna
Co trzeba było zrobić? Choćby rozpoznać i sfotografować kwitnące w ogrodzie, typowo wiosenne kwiaty, których nazwy zostały podane w liściku. Albo podzielić znalezione w karmniku ptaki, na takie które przylatują i odlatują wiosną. Nie mogło zabraknąć również matematyki. Do rozwiązania zadania z tekstem, należało wykorzystać sznurki na pranie i przyniesione z domu sztuki odzieży. Lubimy takie zabawy 😀
terenowo
terenowo
terenowo
Oczywiście, spędzamy teraz na powietrzu bardzo dużo czasu. Chętnie zabieramy ze sobą hulajnogi lub piłkę (takie typowe, podwórkowe rozrywki). Więcej propozycji zabaw znajdziecie choćby <tu>. A jak Wy spędzacie pierwsze ciepłe dni?
dziecko na warsztat
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

6 thoughts on “Lapbookowo/podwórkowo wiosna się zaczyna :)

  1. Extra! Przebudzenie już widziałam, ale wciąż jestem pod wrażeniem 😉 Lapbook wspaniały i najlepsze zabawy z wykonaniem zadania – uwielbiamy naukę przez zabawę, dlatego Brawo Wy (y)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znalazłeś inspirację? Podziel się!

EMAIL
Facebook
Facebook
YouTube
Pinterest
Instagram